florya@tarhankoleji.k12.tr 0(212)598 98 76

Haberler

ANKARA ETİMESGUT’TAYIZ!

Tarhan Koleji Olarak 65 Yıllık Köklü Eğitim Geleneğimiz Ve Vizyonumuz İle Ankara Etimesgut’tayız!

Yapay Zeka Çağında Eğitimcilerin Rolü Webinarı 25 Kasım’da

Tarhan Koleji ve Myeducoach işbirliği ile düzenlenecek olan “Yapay Zeka Çağında Eğitimcilerin Rolü” konulu webinar 25 Kasım 2023 tarihinde saat 10.15 – 15.15 arasında gerçekleştirilecektir. Katılım formu ve programın detayları aşağıdadır. Katılım formuna ulaşmak için lütfen Program Akışı KONUŞMACI KONU BAŞLIĞI BAŞLAMA BİTİŞ Yavuz Kara Academic Director www.flowcode.com/page/yavuzkara74 Olcay Kılınçcı Study Abroad Consultant www.myeducoach.com Açılış Konuşmaları 10.15 10.30 Nicola MayRegional Manager Regional Manager (MENAT & Central Asia) at the University...

Sınıfta Etkin ve Üretken Soru Sormanın Diyalog Temelli Taktikleri

Doç. Dr. Yılmaz SOYSAL tarafından okulumuz öğretmenlerine yönelik “Sınıfta Etkin ve Üretken Soru Sormanın Diyalog Temelli Taktikleri” çalıştayı 04 Kasım 2023 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Öğretmenlerimizin gelişimlerini destekliyor, her zaman daha iyisi için çalışıyoruz.

RESİM SERGİSİ

2. sınıf öğrencimiz Deniz Vafaei’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılı için yaptığı birbirinden güzel resimler ile Medicalpark Florya Hastanesi’nde sergimizi açtık. Yetenekli öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Yabancı Dil Eğitiminde Müfredat Ötesi Yaklaşımlar!

Tarhan Koleji Yabancı Diller Koordinatörü Sibel Atila Kavaklıoğlu; ‘’Yabancı Dil Eğitiminde Müfredat Ötesi Yaklaşımlar’’ adlı podcast bölümümüzde yabancı dil eğitiminin öneminden ve faydalarından bahsederek, ezberden uzak, deneyim ve iletişim odaklı bir yabancı dil eğitimi yolculuğu ile müfredatların ötesine geçerek dili edinmenin ve günlük hayatın bir parçası olarak kullanmanın mümkün olduğunu anlattı. Podcastimiz şimdi yayında! *Podcast içeriğine profilimizdeki linkten ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler dileriz!

Modern Dansın Büyüsü ile Bayrama Hazırlanıyoruz

Modern Dans derslerimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kutlamaları kapsamında esneklik, ritim, koordinasyon, müzik ve koreografi çalışmaları ile devam ediyor.

Burlington VTEST

3. sınıf öğrencilerimiz Burlington VTEST İngilizce seviye tespit sınavına girdiler. Seviye belirlemede 4 farklı dil edinim becerisini ölçen, uluslararası sınavımızın neticesinde detaylı sonuçlar elde edilecek ve Mayıs ayında yapılacak 2. sınavımızın ardından öğrencilerimizin akademik ilerleyişleri gözlemlenecektir.

TARHANDA KAMPÜSLER ARASI ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI BAŞLIYOR!

Cumhuriyetimizin 100. yılında ‘’Renklerle Cumhuriyet’’ teması altında başlatacağımız ödüllü resim yarışmamız tüm kampüslerimizdeki ilkokul öğrencilerimizin ve 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizin katılımına açık olacaktır.Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlar, öğrencilerimize bu anlamlı tema kapsamında katılacakları yarışmamız için başarılar dileriz. Yaşasın Cumhuriyet!

GLOBAL SCHOOLS EĞİTİMİ

Sürdürülebilir bir gelecek sağlamak ve dünyada var olan sorunlara çözüm üretebilmek adına aldığımız GLOBAL SCHOOLS Sertifikamızın ardından öğretmenlerimizin eğitim süreçleri başladı.Tüm öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Kış Okulumuz Başlıyor

Tarhan Koleji Florya Kampüsü bünyesinde gerçekleşecek olan kış okulumuzda Modern Dans, Temel Cimnastik ve Basketbol branşlarında eğitim verilecektir.Milli Basketbolcu ve Anadolu Ateşi grubu eğitmenlerinden oluşan güçlü öğretmen kadromuz ile tüm öğrencilere profesyonel destek Tarhanda.

GLOBAL SCHOOLS İŞ BİRLİĞİ İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN BURADA, EĞİTİMİN KALBİNDEYİZ❤️

Tarhan Koleji olarak dünyanın ve evrenin iyilik haline küresel çapta katkıda bulunmak, sürdürülebilir bir gelecek için öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile sorunlara çözüm getirmek adına yaptığımız Global Schools başvurumuz kabul oldu ve Tarhan Kolejinin tüm kampüsleri Global Schools onay sertifikalarını aldı! Çocuklarımızın mavileri, yeşilleri, sevgiyle kucakladığı ve koruduğu; toplum için, dünya için ve doğa için değer ürettiği en güzel yarınlara kavuşmak dileği ile tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz! TARHANLI...

Okul Öncesi Çocuğuna Kazandırılması Gereken Temel Alışkanlıklar Nelerdir?

Tarhan Koleji olarak, okul öncesi dönemde çocuklarımıza kazandırılması gereken beş temel alışkanlığı sizler için sıraladık!Okul öncesi dönemde, çocuğa kazandırılacak söz konusu temel beceriler; onların sağlıklı bir şekilde yetişmesini sağlayacak, gelecek yaşantılarında bağımsız, kendine yetebilen, topluma uyumlu ve olumlu davranışlara sahip bireyler olmalarına zemin hazırlayacaktır.

Tarhan Koleji 2023-2024 TEGP (Tarhan Eğitim Gelişim Programı) Başladı!

21 Ağustos 2023, Pazartesi günü tüm kampüslerimizin yönetici ve öğretmenlerinin TEGP açılışı için Maltepe Kampüsümüzde buluştuğu eğitim gelişim programı; birbirinden faydalı, zengin ve keyifli eğitimler içeriyor. Eğitimlerin verimli geçmesini diler, 2023-2024 yılının sağlık, mutluluk, başarı ve yeniliklerle dolu bir yıl olmasını dileriz!

Yazar Etkinliği

Okulumuzda değerli yazar Ayşegül Yalız Çapak’ı misafir ettik. Yazar etkinliğimiz kapsamında konferans salonumuzda gerçekleşen keyifli bir söyleşinin ardından öğrencilerimiz kitaplarını imzalattılar.Katılımları için kendilerine teşekkür ederiz.

Bardak Boyama Etkinliği

Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını destekleyen bardak boyama etkinliğimiz büyük bir keyifle tamamlandı.

Orman Atölyesi Etkinliğimiz

Orman Atölyesi etkinliğimizde öğrencilerimiz Atatürk Ormanı’nda doğayla iç içe bir gün geçirdiler. Yaparak-yaşayarak öğrenme modeli ile inceleme yaptılar, keşfettiler, oyunlar oynadılar ve güzel anılarına bir yenisini eklediler.

Öğrencimizin Resim Sergisi

Okul öncesi öğrencimiz Nuray Beibit’in kişisel resim sergisi büyük ilgi gördü. Yetenek, yaratıcılık, hayal gücü ve öğretmenlerinin desteği ile küçücük ellerinden çıkan kocaman eserlerinin hepsi birbirinden güzel. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Eğitimle Geçen 64 Yıl

64 yıllık köklü eğitim geleneğimiz ve vizyonumuz ile Florya’dayız!

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürünün Ziyareti

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Muhammet Fatih Çepni’nin okulumuza yaptığı nazik ziyareti için teşekkür ederiz. We would like to thank Bakırköy District Director of National Education, Mr. Muhammet Fatih Çepni, for his kind visit to our school.

Öğrencilerimizin Söyleşi Deneyimi

Tarhan Eğitim Kurumları Okullar Koordinatörü Rukiye ŞAHİN ve Akademik Direktör Yavuz KARA öğrencilerimizle bir araya gelerek, birbirinden ilginç ve eğlenceli sorular eşliğinde keyifli bir söyleşi gerçekleştirdiler.

Kitap Bağışı

Öğrencilerimiz, kardeş okulumuz “Adana Sarıçam Çeaş Sofulu İlkokulu” öğrencilerine kitap bağışında bulundular. Page to Stage (kitaptan sahneye) projesi kapsamında, kitap okuma alışkanlığı elde ederken, aynı zamanda hediye ettikleri kitaplarla başka öğrencilere de destek oldular.

Öğrenci Meclisi Seçimleri

Öğrenci Meclisi Seçimleri sonucunda; Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen 1. sınıf öğrencimiz Uğur Aslan’ı ve Öğrenci Meclisi Başkan Yardımcısı seçilen 2. sınıf öğrencimiz Kaan Boynuoğun’u tebrik ederiz.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi

MEB 2023-2024 eğitim öğretim yılı çalışma takvimini yayınlamıştır. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize şimdiden başarılar diler; verimli, sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmeyi temenni ederiz.